Funkcija predsednika je lahko poklicna ali nepoklicna, so pojasnili na zbornici in dodali, da so aprila člani upravnega odbora zbornice odločili, da bo opravljanje funkcije predsednika v naslednjem mandatnem obdobju nepoklicno.
Poleg predsednika so na skupščini izvolili tudi člane drugih organov zbornice. Mandat se zdajšnjim organom zbornice izteče 19. novembra, po tem datumu pa bo funkcije nastopilo novih 12 članov upravnega odbora, pet članov nadzornega odbora, 10 članov razsodišča zbornice ter njihovi namestniki, tožilec zbornice in namestnik tožilca zbornice.
Na zbornici so za STA tudi pojasnili, da so 15. septembra na upravnem odboru sprejeli sklepe glede predloga zakona o lekarniški dejavnosti in pozvali ministrstvo za zdravje k skupnemu sestanku, na katerem želijo predstaviti stališča stroke in zbornice glede predloga.
Predlog zakona po navedbah zbornice prinaša škodljive rešitve, ker legalizira pobiranje presežkov prihodkov nad odhodki javnih lekarniških zavodov, ne ureja strokovnega vodenja javnih lekarniških zavodov, deregulira lekarniško dejavnost z uvedbo prostovoljnega članstva pravnih oseb v Lekarniški zbornici Slovenije, neustrezno opredeljuje javno lekarniško službo, spreminja že pridobljene pravice in pogoje nosilcev koncesij, neenakopravno določa pravice izvajalcem dejavnosti, kot npr. izdelavo galenskih izdelkov izključno javnim lekarniškim zavodom.
Na zahtevo ministrstva so posredovali možne rešitve v obliki predlogov dopolnil za vseh šest področij. Na zbornici še vedno pričakujejo sestanek z ministrico za zdravje Milojko Kolar Celarc.
V Lekarni Ljubljana pozdravljajo skrb za bolnika, ki ga izpostavlja ministrstvo, "vendar je način, na katerega je ministrstvo pripravilo zakon, tj. v ozkem krogu, brez možnosti dialoga in z nezadostnim poznavanjem dejanskega stanja, slaba popotnica za nadaljnjo obravnavo v DZ".
"Namesto, da bi se država lotila resnih problemov slovenskega zdravstva, nepremišljeno posega na področja, ki delujejo dobro. Nekatere predlagane zakonske spremembe pomenijo nazadovanje lekarniške dejavnosti," so zapisali v Lekarni Ljubljana in dodali, da se strinjajo, da je zakon potreben prenove, vendar bi morala biti ta premišljena, pripravljena v skladu s spremembami zakona o zdravstveni dejavnosti ter zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju ter s spremembami, ki bi spodbujale k razvoju in nadgradnji lekarniške dejavnosti.